Sběrné místo autovraků   >   Výkup barevných kovů

Výkup barevných kovů

Výkup autobaterií

Hlavním důvodem výkupu autobaterii je ochrana životního prostředí. Nepotřebnou starou autobaterii byste rozhodně neměli pohodit někde v přírodě, neboť mohou obsahovat kromě olova ještě elektrolyt, gelové náplně a další náplně baterií, které jsou nebezpečným odpadem hrozícím kontaminací zeminy a spodních vod. Vykupují se kompletní, tzn. celá plastová nádoba, takže není třeba nic rozdělávat a vyjímat. Za autobaterie můžete dostat jěště velmi slušně zaplaceno a to ve firmě BLÁŽA steel s.r.o.

Výkup kabelů

Vykupujeme i neočištěné autokabely za velice příznivé ceny. Nerozhoduje, zda se jedná o autokabeláž ve svazcích či jednotlivě, s chráničkami a skříňkami nebo kompletně včetně izolace, ale i pouze ostříhané kabely bez koncovek. Na stavu autokabelů a na tom, zda jsou kompletní či holé pochopitelně závisí výkupní cena.

Barevné kovy v autokabelech

Autokabely jsou cenným zdrojem barevných kovů, což jsou v principu všechny kovy kromě železa. Například se jedná o hliník, měď, olovo, nikl, cín či zinek, což jsou vesměs baravné kovy obsažené v autokabelech. Využívá se u nich vlastností, které chybí železným kovům. Například měď má výbornou tepelnou a elektrickou vodivost a odolnost vůči korozi.

Výkup všech barevných kovů

Vykupujeme následující kovy: měd, mosaz,hliník, olovo , cín, bronz, mosaz a jiné  

Výkup katalyzátorů a dpf filtrů za nejlepší cenu na trhu

Vyřazená motorová vozidla, která buď dosáhla hranice své životnosti, nebo jsou po havárii určena k vyřazení z evidence motorových vozidel, obsahují mnoho komponentů. Mezi nimi i řadu kovových součástek včetně cenných drahých kovů. Vykupujeme celé autovraky, ale i jednotlivé součástky.

Katalyzátory

Universální katalyzátory jsou v mnoha variantách, velikostech, tvarech a typech. Například se jedná o katalyzátory s keramickým nosičem, kompletní s rozdělením do jednotlivých skupin, poškozené, kovové nebo jen keramické monolity. Za vykoupené katalyzátory můžete získat peníze v hotovosti. Cena je v případě keramického monolitu stanovena podle váhy keramické vložky katalyzátoru a obsahu drahých kovů jako je Pt, Pd a Rh. Obsah drahých kovů se zjišťuje pomocí certifikovaného spektrometru.

DPF filtry

Rovněž vykupujeme DPF filtry pevných částic, což je zařízení odstraňující z výfukových plynů karcinogenní pevné částice, neboli saze. Filtr se součástí výfukového systému motorových vozidel a funguje na principu zachytávání pevných částice na velice jemném sítku. Filtr je čištěn spalováním sazí ze sítka vysokou teplotou, což však vede k postupnému opotřebení. Výkup těchto DPF filtrů je prováděn z důvodů obsahu drahých kovů ve filtru. Samotné pouzdro filtru je vyroben z ušlechtilé oceli a v něm je uložena vložka z karbidu křemíku. Některé DPF filtry jsou opatřeny katalytickou povrchovou vrstvou obsahující drahé kovy, jako je hliník, hořčík, zinek či kadmium 

Výkup autobaterií, kovů, katalyzátoru a DPF filtrů je možno objednat takto:

Po zavolání či zaslání SMS na číslo: 777 321 587  nebo na naši zdarma linku 800 206 206  objednávku je také možné provést v našem kontaktním formuláři, či prostřednictvým e-mailu blazasrot@seznam.cz si sjednáme Vám vyhovující dobu a místo k výkupu. 

Výkup barevných kovů